Single post

Kıbrıs Donmuş Gıda Avantajları

Kıbrıs Donmuş Gıda

Kıbrıs Donmuş Gıda Avantajları

Kıbrıs donmuş gıda avantajlarını merak ediyorsanız bu konu tam size göre! Donmuş gıdalar sizlere zamandan tasarruf, hazırlama kolaylığı, kalite ve lezzet, her zaman ulaşılabilir olması ve katkı maddesi içermemesi gibi avantajlar sağlamaktadır. Donmuş gıda olarak çok çeşitli ürünlerimizle müşterilerimize hizmet sunmaktayız.

Gıda Ürünleri Neden Dondurulur?

Gıdaların uzun süreli muhafazasında insanoğlunun ilk bulduğu yol “pişirmek”ti. Burada gaye mikroorganizma sayısını en aza indirmek ve gıdanın dayanıklılığını arttırmaktı. Dondurma işlemindeki amaç ise “Gıdada var olan mikroorganizmaların üremelerini durdurmaktır.”Yani, dışarıda 1–2 saatte sayısını devamlı ikiye katlayabilen mikroorganizmalar, gıdalar buzdolabına alındıklarında bu süre bir süre uzatılarak daha uzun süre dayanmaları sağlanmaktadır. Bu amaçla Kıbrıs Donmuş gıda ürünleri olarak müşterilerimize kaliteli, güvenilir ve sağlıklı besinler sunmanın gayreti içerisindeyiz.

-Ürünlerimizin vitamin, mineral, madde, kalori vb. besin değerlerinde kayıp olmaz.

-Temiz ve ayıklanmıştırlar. Zamandan tasarruf sağlar.

-Ürünlerimiz KKTC Sağlık Bakanlığı tarafından sürekli denetlenip analiz sonuçlarından sonra üretime alınıyor.

Donmuş Gıda Ürünleri Üretim Aşaması

KIBRIS EVİ FROZEN FOOD olarak patates üretiminde iç piyasa için 150 dönüm arazi içerisinde yıllık ortalama 600 ton altın tohum spondo cinsi patatesi işlemek üzere fabrikamıza üretmekteyiz. Profesyonel ekipler tarafından pişirime hazır hale getirilen dondurulmuş patates çeşitleriyle perakende ve horeca kanalında satışa sunulmaktadır. Siz de hemen Kıbrıs Evi ürünlerini alarak keyifle tüketebilirsiniz.

Yorumunuz