Single post

Kıbrıs Donmuş Gıda Nedir ve Tarihi

Kıbrıs Donmuş Gıda

Kıbrıs Donmuş Gıda Nedir?

Dondurulmuş gıda deniz ürünleri, et, süt ürünleri, balık, meyve, sebze, püre, meyve suyu konsantresi gibi ürünlerin dondurulma ve daha uzun süre saklama yöntemidir. Donma işlemi, kalan nemi buza çevirerek, çoğu bakteri türünün çoğalmasını engelleyerek ayrışmayı yavaşlatır. Gıda endüstrisinde iki süreç vardır: mekanik ve kriyojenik (veya flaş dondurma). Kıbrıs donmuş gıda ürünleri olarak ileri seviye teknolojileri kullanarak bu işlemleri gerçekleştirmekteyiz. Bakteri oluşumunu engelleyen donma tekniği gıdanın uzun süre dayanmasını sağlamaktadır.

Donmuş Gıdalar Tarihi

Doğal gıda dondurma (kış donlarından yararlanan) yüzyıllarca soğuk iklimlerde kabileler tarafından kullanılıyordu. 1929’dan itibaren modern dondurma yöntemlerinin mucidi olan Clarence Birdseye, Amerikan halkına “flaş dondurma” getirdi. Kıbrıs Evi Frozen Food olarak ise pişirime hazır hale getirilen dondurulmuş patates çeşitleriyle perakende ve horeca kanalında satışa sunmaktadır. Ürünlerimiz profesyonel ekipler tarafından incelenir, ayrıştırılır ve işlenir. Mineral ve vitamin kaybı olmayan ürünlerimizden kaliteli ve sağlıklı ürünlere erişebilirsiniz.

Kıbrıs Donmuş Gıdalar Paketleme

Dondurulmuş gıda ambalajı, dolum, sızdırmazlık, donma, depolama, nakliye, çözdürme ve sık sık pişirme sırasında bütünlüğünü korumalıdır. Kıbrıs Evi donmuş gıdaları paketlerken bu kriterlere dikkat ederek özenle paketlemektedir. Katkı maddesi içermeyen ürünlerimiz aynı zamanda kaliteli paketlerle de paketlenmektedir. Bu sayede tüm vitamin, mineral ve değerlerini korumaktadır. Siz de Kıbrıs Evi Frozen Food ile sağlıklı ve kaliteli ürünleri alabilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun!

Yorumunuz